Pescuit in Ardeal
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pescuit in Ardeal

Comunitatea pescarilor din Ardeal.

AcasaGalerieCăutareÎnregistrareConectare

Cate ceva despre intretinerea sculelor de pescuit, partea 4...

In jos 
AutorMesaj
roiu1

Data de inscriere : 01/10/2011

Cate ceva despre intretinerea sculelor de pescuit, partea 4... Empty
MesajSubiect: Cate ceva despre intretinerea sculelor de pescuit, partea 4...   Cate ceva despre intretinerea sculelor de pescuit, partea 4... Icon_minitimeLun Oct 24, 2011 6:58 am

4. Sculele:
Aici treaba e mult mai simpla. La voblere nu prea ai ce sa le faci eventual sa verifici ancorele pe care poti sa le ascuti cu piatra de ascutit sau eventual daca sunt prea distruse sa le inlocuiesti. In rest nimic important eventual sa le asezati in cutiile originale daca le mai aveti. La linguri si rotative. Le sterg cu o pasta de lustruit (de uz auto) pentru suprafete vopsite si cromate. Pastele astea sunt de obicei pe baza de petrol desi unui sunt de parere ca dupa aceea la pesti ar simti mirosul strain. Sincer ma indoiesc ca pasta are o astfel de aderenta. De obicei le asez in plicuri de plastic separate pentru ca sa nu se zgarie una de alta cu ancorele.Cam asta ar fi tot. Fir intins.
Sus In jos
lucian_zis puiu

Data de inscriere : 20/10/2011

MesajSubiect: dap   Cate ceva despre intretinerea sculelor de pescuit, partea 4... Icon_minitimeJoi Oct 27, 2011 2:59 am

sa stii ca la capitolul ingrijire scule.....de asemenea sunt deficitar.......spre exemplu....mulinetele desi le am de peste doi ani...nu le-am desfacut niciodata....sincer...daca nu ma pricep...nu ma bag...de frica sa nu le stric
Sus In jos
roiu1

Data de inscriere : 01/10/2011

MesajSubiect: Re: Cate ceva despre intretinerea sculelor de pescuit, partea 4...   Cate ceva despre intretinerea sculelor de pescuit, partea 4... Icon_minitimeMier Noi 16, 2011 12:55 pm

lucian_zis puiu a scris:
sa stii ca la capitolul ingrijire scule.....de asemenea sunt deficitar.......spre exemplu....mulinetele desi le am de peste doi ani...nu le-am desfacut niciodata....sincer...daca nu ma pricep...nu ma bag...de frica sa nu le stric
La acest capitol cred ca cel mai bine este sa mergi la un atelier sau la un priceput.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cate ceva despre intretinerea sculelor de pescuit, partea 4...   Cate ceva despre intretinerea sculelor de pescuit, partea 4... Icon_minitime

Sus In jos

Cate ceva despre intretinerea sculelor de pescuit, partea 4...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pescuit in Ardeal :: Pescuit la crap :: Accesorii si echipamente-
Mergi direct la:  
Filme, muzica, divertisment - DirectorDirector Firmewww.cere.ro
creeaza un forum | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Discuții recente